• Aktualności

      • DOSKONALENIE I NAUKA PŁYWANIA W ZABIERZOWIE

      • Od września 2019r uczniowie klasy III wraz z uczniami  z oddziałów  integracyjnych rozpoczeli co tygodniowe zajęcia na krytym basenie w Zabierzowie, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów uczą się i doskonalą umiejętność pływania. Zajęcia na basenie zdecydowanie pozytywnie wpływają na rozwój psychofizyczny i sprawność dziecka. Wyzwalają nie tylko naturalną potrzebę ruchu, ale pozwalają  dziecku na kreowanie samodzielnej aktywności ruchowej.Kształtują wreszcie cechy motoryczne i osobowościowe uczestników. Zajęcia prowadzone są przez  doświadczonych instruktorów nauki pływania z wykorzystaniem atrakcyjnych i zróżnicowanych zestawów ćwiczeń - w ciekawy i bezpieczny sposób zachęcają dzieci do zabaw   w wodzie i nauki pływania. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Dzieci uczą się podstawowych technik pływackich. Pływanie jest formą aktywności, która ze względu na swoje walory zdrowotne i rekreacyjne zajmuje szczególne miejsce w profilaktyce wad postawy i kształtowaniu prawidłowych sylwetek, ponadto w sposób harmonijny i symetryczny rozwija całe ciało, bardziej pobudza  mięśnie niż inna forma aktywności fizycznej. Jest swoistą gimnastyką mięśni i stawów, zmniejsza napięcie mięśniowe, stymuluje prawidłowy rozwój gorsetu mięśniowego
       i aparatu kostno – stawowego. Zajęcia na  basenie są dla wielu uczniów ważnym uzupełnieniem zajęć
       z wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej,

                                                                                                                                   Opiekun Grupy: Izabela Kołodziej.

      • Z WIZYTĄ U NASZYCH PRZYJACIÓŁ W WIELICZCE

      • W środę, 02.10.2019 r. uczniowie klasy VIII - oddziału edekacyjno-terapeutycznego mieli okazję odwiedzić szczególne miejsce i niezwykłych ludzi - Zespół Szkół Specjalnych im. A. Kosiby w Wieliczce. Dla jednych, było to już kolejne spotkanie, dla innych nowa przygoda. Poznaliśmy się kilka lat temu, gdy funkcjonowało jeszcze Niepubliczne Gimnazjum Specjalne w Radwanowicach, dzięki udziałowi w konkursie fotograficznym. Na gali rozdania nagród polubiliśmy się tak bardzo, że postanowiliśmy poznać się bliżej. Regularnie piszemy do siebie listy, opisując, co ciekawego u nas się wydarzyło i przynajmniej raz w semestrze organizujemy spotkania integracyjne na terenie swoich, jakże kontrastowo różnych szkół. Naszych gości zachwyca położenie, okolica, sad, dostęp do pięknej przyrody i kameralna, wręcz rodzinna atmosfera szkoły w Radwanowicach. My zaś jesteśmy pod wrażeniem wielkości, infrastuktury, wyposażenia i ... dużej ilości podopiecznych szkoły w Wieliczce. Wzajemnie się obdarowujemy i ubogadzamy, lubiąc ze sobą wspólnie spędzać czas. Tradycyjnie już, Gospodarze przygotowali dla nas wiele atrakcji. Odbyły się tańce ze wstęgami (i z partnerami, których tak bardzo brakuje naszym uczennicom ;) oraz warsztaty plastyczne, których efektem były piękne, owocowe drzewa. W nagrodę za zaangażowanie czekał na nas poczęstunek, własnoręcznie przygotowany przez naszych Przyjaciół, w postaci zupy i galaretki.

       Szkołę w Wieliczce opuszczaliśmy zadowoleni, z uśmiechami na twarzach. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, tym razem u nas.

        

       Tekst i zdjęcia: Dorota Kieś

      • HIPOTERAPIA W NASZEJ SZKOLE

      • Już od kilku lat uczniowie ISP w Radwanowicach biorą udział w zajęciach
       z udziałem koni. Ta forma rehabilitacji jest nie do przecenienia, a jej zalet nie trzeba już chyba nawet wymieniać, każdy wie, że oprócz zbawiennego wpływu na układ ruchowy niesie ona ze sobą również korzyści dla psychiki dziecka i jego rozwoju społecznego. Według Kanonów Polskiej Hipoterapii [2007], hipoterapia to ukierunkowane działanie terapeutyczne mające służyć poprawie funkcjonowania człowieka w sferach fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i/lub społecznej, podczas którego specjalnie przygotowany koń stanowi integralną część procesu terapeutycznego. Jej zalety doceniono już wieki temu. Wykorzystywanie konia w medycynie ma swoją długą, liczącą ponad 2 tysiące lat historię. Walory lecznicze konia zostały dostrzeżone już w starożytności.
                  Terapia ta może przybierać różne formy:
       1. Terapia ruchem konia w czasie której pacjent nie wykonuje żadnych ćwiczeń, jest jedynie poddawany ruchom konia podczas jazdy.
       2. Fizjoterapia na koniu, gdzie poza terapeutycznym oddziaływaniem ruchu konia wykonywana jest gimnastyka lecznicza na koniu, prowadzona przez fizjoterapeutę.

       3.Terapia samym kontaktem z koniem, podczas której pacjent może w ogóle nie siedzieć na koniu, a jedynie ma z nim emocjonalny kontakt

       4. Forma psychopedagogicznej jazdy konnej i woltyżerki, który może odbywać się na koniu lub jedynie przy koniu. Jest to zespół działań podejmowanych w celu usprawnienia intelektualnego, poznawczego, emocjonalnego i fizycznego.

       W naszej szkole hipoterapia realizowana jest przez wykwalifikowanych hipnoterapeutów. Już od dwóch lat zajęcia te odbywają się w przepięknie usytuowanej i niezwykle przyjaznej dla naszych uczniów stadninie koni „Słoneczny Stok” w Nielepicach.

      • TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

      • 1 października 2019 odbył się turniej halowej piłki nożnej na szczeblu miejsko gminnym  na hali w Zabierzowie. Były to rozgrywki Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznika 2005-2006. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów : Michał Majewski, Oskar Łukasik, Mikołaj Łukasik, Mateusz Nowak, Jakub Nowak, Kacper Śliwiński oraz Adrian Macałka. Po rozlosowaniu drużyn nasza szkoła została przydzielona do grupy A i trafiła na SP Rudawa, SP Kobylany oraz SP Zabierzów. W pierwszym meczu pomiędzy ISP Radwanowice a SP Zabierzów padł wynik 0:7 dla szkoły z Zabierzowa. W drugim meczu, nasza szkoła pokonała SP Kobylany 2:0. Trzeci mecz grupowy, z SP Rudawa był bardzo zacięty i wygrywając 1:0 niestety przegraliśmy 1:2 i nie wyszliśmy z grupy. Pozostał nam jeszcze mecz o 5 miejsce z drużyną SP Nielepice. Mecz był strasznie zacięty i w regulaminowym czasie padł wynik 1:1, a więc emocji nie było końca, ponieważ czekała nas 5 minutowa dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. A więc czekały na nas rzuty karne. W tym elemencie lepsi okazali się chłopaki z SP Nielepic i zajęli 5 miejsce. My natomiast musieliśmy zadowolić się miejscem szóstym na siedem drużyn. Wszystkim chłopakom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy i gratulujemy osiągniętego rezultatu. Turniej wygrała szkoła z Bolechowic, która była poza zasięgiem wszystkich drużyn i będzie reprezentowała naszą gminę w zawodach na szczeblu powiatowym.

      • DZIEŃ CHŁOPAKA

      • 30 września 2019r., obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Chłopaka. Z  roku na rok jest coraz popularniejszym świętem, choć  nie jest oficjalnym świętem, które wskazywane byłoby  w większości kalendarzy. Co ciekawe, w zależności od kraju przypada w inny dzień. O ile w Polsce Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września, o tyle na Malce 7 lutego, Wielkiej Brytanii i Irlandii – 5 kwietnia, Brazylii – 15 lipca, Norwegii – 7 października, a Kanadzie – 25 listopada. Dzień Chłopaka świętują przede wszystkim nastolatki – składają życzenia, wręczają drobne upominki. W naszej szkole Wszyscy Chłopcy otrzymali od koleżanek z klas drobne upominki, od SzRU cukierki,   a od Grona Pedagogicznego Dzień Bez Pytania J.

                                                                                                                    Opiekun SzRU  - mgr Izabela Kołodziej

      • POWITANIE JESIENI I ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      • Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy. W piątek 20 września 2019r, wszyscy uczniowie naszej szkoły rozpoczeli Przywitanie  Jesieni oraz Dzień Pieczonego Ziemniaka 
       od wysprzątania przydrożnych rowów, ulic oraz lasu w  Radwanowicach, z pozostawionych przez ludzi śmieci.
       W tym dniu, pomimo niesprzyjającej pogody, wszyscy przybyli do szkoły we wspaniałych humorach. 
       Po oczyszceniu Radwanowic ze śmieci i pozostawieniu worków we wskazanym przez Sołtysa  miejscu, udaliśmy się w Doły oraz na teren szkoły, gdzie odbyły się konkurencje sportowe wraz  z poczęstunkiem w postaci  kociołków z ziemniakami oraz kiełbasek z grila.  
       Nikogo z uczestników spotkania nie ominął poczęstunek. Dziękujemy Wszystkim nauczycielom za włączenie
       się do akcji, przygotowanie wspaniałej imprezy. Ponadto Dziękujemy Sołtysowi Radwanowic, Panu Władysławowi Francuzowi za zasponsorowanie kiełbasek dla dzieci z klas I-III oraz Pani Dyrektor ISP 
       w Radwanowicach, Pani Darii Nowak za przygotowanie poczęstunku dla klas IV-VIII.
       Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

                                                                                                        
                                                                                                                                    Opiekun SzRu - Izabela Kołodziej

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Integracyjnej Szkole Podstawowej w Radwanowicach odbędzie się 2 września 2019 roku o godz. 9.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Radwanowicach. Po Mszy przejście na Pomnik Ofiar Pacyfikacji a następnie do szkoły i spotkanie z dyrektorem oraz nauczycielami.

      • "NOCNA JAZDA BEZ CELU"

      • W sobotę 8 czerwca 2019 roku w Krzeszowicach na Placu Targowym odbył się II Charytatywny Zlot Motoryzacyjny grupy NJBC. W tym roku zbiórka charytatywna przeprowadzona została na rzecz osób z niepełnosprawnością z Grupy Supporto, która działa na terenie gminy Krzeszowice. Zebrane fundusze w kwocie: 17562.88 zostały przeznaczone na konto Stowarzyszenia Miłosierdzia Wincentego a Paulo. Jak co roku w Charytatywny Zlot Motoryzacyjny grupy NJBC, zaangażowała się Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach udostępniając materiały do zajęć plastycznych, które były prowadzone przez panią Joannę Migdał – Strychalską oraz panią Elżbietę Łapa.

       Poniżej przedstawiamy kilka wykonanych prac :)

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSKU EKOLOGICZNEGO „EKO- PLANETA”

      • 4 marca 2019 r. odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO – PLANETA”. Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali „ bardzo dobry wynik”. Tym razem zdobyły go: Amelia Kłeczek z klasy IV
       i Gabriela Bartosiewicz z klasy V.

       Wyróżnienia uzyskali:

       • Magdalena Woźniak, klasa V
       • Hubert Chochół, klasa V
       • Julia Pogan, klasa IV
       • Oliwia Walczowska, klasa IV
       • Karolina Chochół, klasa IV

       Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!:)

      • ŻUŻEL NA POZIOMIE I LIGII !!!!!!!!

      • Żużel...., czarny sport...., speedway..., czy wiemy o co chodzi???? Nie wszyscy uczestnicy chyba do końca byli zorientowani co to dokładnie jest i z czym się kojarzy. Grupa dziesięciorga śmiałków chętnych zobaczyć to wspaniałe widowisko wyjechała spod ISP Radwanowice o godz. 12.00 w kierunku Tarnowa na mecz żuzlowy NICE I ligii pomiędzy Unią Tarnów a CAR GWARANT Start Gniezno. Na początek może jednak mała kwestia objaśnienia co to za rodzaj sportu. Sport żużlowy, żużel to wyścigi motocyklowe na torach zbliżonych kształtem do owalu, jedna z dyscyplin sportu motorowego. Na żużlu zawodnicy ścigają się przez cztery okrążenia, ze startu wspólnego, zatrzymanego, pokonując tor zawsze w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wykorzystywane do zawodów żużlowych tory posiadają sypką nawierzchnię, a specjalne motocykle żużlowe nie posiadają skrzyni biegów ani hamulców. Sport ten cieszy się popularnością głównie w Europie, w szczególności w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Rosji i Polsce. Już pierwszy wyścig wyjaśnił wszystkim naszym uczniom na czym to wszystko polega. Ogromny ryk silników, prędkość jaką uzyskiwali zawodnicy podczas biegu, kurz i pył nawierzchni żuzlowej, oraz oprawa strefy kibica sprawiła ogromną frajdę będącym na stadionie. Mecz był zacięty do ostatniego biegu, a biegów jest 15. Zawodnicy Unii Tarnów przegrywali i w ostatnim wyścigu musieli pojechać na wynik 5:1 by uzyskać 2 cenne punkty i wygrać mecz. Stało się!!! Zrobili to, w przepięknym stylu odjechali rywalom i zakończyli wyścig na dwóch pierwszych miejscach wygrywając cały mecz 46:44, a cały stadion eksplodował!!!!!

       Ach co to były za emocje!!!!

      • DREZYNY KOLEJOWE W REGULICACH !!!!!!!

      • 7 czerwca 2019 r. wraz z grupą czternastu podopiecznych udało nam się wyjechać na lokalną kolej drezynową w Regulicach. Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach to jedyna w Małopolsce idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki, a jej podstawę stanowi linia kolejowa nr 103, oddana do użytkowania w 1899 roku. Jest to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce, pełny bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Jego niezwykłość można podziwiać z pokładu sześciu 4-osobowych drezyn rowerowych - napędzanych przy pomocy mięśni Twoich nóg. Udostępniony szlak linii nr 103 prowadzi przez gminę Alwernia, a na jego trasie znajdują się stacja kolejowa Regulice oraz cztery przystanki osobowe: Nieporaz (Oblaszki), Regulice Górne, Alwernia Spalona, Stacja Winnica. Proponowane są 2 trasy :

       • długa - 11,2 km - Regulice - Nieporaz - Alwernia - Regulice
       • krótka - 7 km - Regulice - Alwernia - Regulice

       Ze względu na nasze ambicje i świetne przygotowanie fizyczne bez zastanowienia została wybrana trasa dłuższa. Podczas wycieczki aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, poznaliśmy zasoby przyrody oraz urzekające widoki. Trzeba w tym miejscu wymienić skały triasowe, kamieniołom melafirów oraz licznie bijące źródła, których warstwę wodonośną stanowią wapienie i dolomity z ery mezozoicznej. Pozytywnie zmęczeni i zadowoleni z przejechania wyżej wymienionej trasy, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły oraz swoich domów.

      • JODŁÓWKA TUCHOWSKA 2019

      • Uczniowie klas II i III naszej szkoły w dniach 3 i 4 czerwca 2019r. udali się na wycieczkę do Jodłówki Tuchowskiej oddalonej od Radwanowic o ok. 140 km. Były to dwa dni pełne atrakcji. Uczniowie m.in. brali udział w warsztatach wikliniarskich i dyskotece, korzystali z siłowni i sali gier, a także odbyli dość długą i wymagającą wysiłku, ale ciekawą  wyprawę pieszą do kapliczki słupowej z XVI w. poznając po drodze legendy związane z miejscowością. Oczywiście znalazł się też czas na grę w piłkę nożną i zabawy na świeżym powietrzu, co było możliwe dzięki pięknej, słonecznej pogodzie.

      • DZIEŃ MAMY

      • „Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył mamy”

       Dzień Matki  obchodzony jest w Polsce  jako ważne święto. W tym dniu mamy są zwykle obdarowywane przez własne dzieci laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. W naszej szkole SzRU wraz z chętnymi kolegami i koleżankami   z klasy VII i VIII przygotowali dla swoich mam scenki kabaretowe, prezentacje multimedialną,  słodki poczęstunek oraz wręczyli mamom  róże. To był piękny dzień, pełen śmiechu i łez wzruszenia. Dziękujemy za liczne przybycie.

                                                                                                          Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • SZKOLNY FINAŁ MASTERCHEFA

      • W naszej szkole jest wielu utalentowanych kucharzy, którzy rozwijają swoją pasję podczas różnych warsztatów kulinarnych. Tym razem 21 maja odbył się finał szkolnego MasterChefa, zorganizowany przez panią Annę Tymkowicz – Szelest i panią Kinge Kulińską. Podczas eliminacji, z każdej klasy zostały wyłonione dwie osoby, które znalazły się w finale, w sumie dwunastu uczniów. Zadaniem każdego uczestnika było przygotować danie z wcześniej ustalonych składników. Poprzeczka była ustawiona wysoko, ponieważ potrawa musiała być przyrządzona według idei slowfood. Jury, w składzie pani Urszula Czyba, pani Paulina Klimczak i pan Mateusz Grządzielewski mieli twardy orzech do zgryzienia. Każdy  z uczestników bardzo poważnie i sumiennie potraktował to wyzwanie. Jury miało okazje skosztować pysznych sałatek, dlatego niezwykle trudno było wyłonić zwycięzcę. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Gregorczyk, Radosław Olek i Caspar Pettersen. Najlepszymi z najlepszych okazali się: Agnieszka Kulka (klasa VIII) oraz Amelia Kłeczek (klasa IV), które ex aequo zajęły trzecie miejsce. Drugie miejsce otrzymał Paweł Kulka (klasa V). Zwyciężczynią została Karolina Chochół (klasa IV)

      • DZIEŃ STRAŻAKA

      •  „Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”

       W naszej szkole po raz pierwszy świętowaliśmy Dzień Strażaka. SzRU wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Radwanowic  przygotowała dla nas prezentację  sprzętu  i umiejętności strażackich,  musztrę oraz przypomniano nam zasady udzielania  pierwszej  pomocy osobom poszkodowanym. Dzień Strażaka to święto  wszystkich funkcjonariuszy, pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, członków Ochotniczych Straży Pożarnej, seniorów służby pożarniczej oraz sympatyków ochrony przeciwpożarowej. Jest to szczególny dzień, który daje możliwość i okazję uhonorowania każdego strażaka, który jest gotów nieść pomoc w każdej sytuacji, w każdej chwili nawet z narażeniem życia. Zawód strażaka od pokoleń cieszył się szacunkiem, sentymentem do munduru, a przede wszystkim wdzięcznością osób, do których straż zdążyła dotrzeć  z pomocą. Zaufanie, jakim społeczeństwo niezmiennie od lat nagradza strażaków, to dzieło ich ofiarności, ich codziennej pracy, poświęcenia i zaangażowania. Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć – DZIĘKUJEMY!

                                                                                                                      Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY "ALCHEMIL"

      • Miło mi poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK” sukcesy odniosły:

       • I miejsce w naszej szkole z wynikiem bardzo dobrym zdobyła: Aleksandra Chochół z klasy 8
       • Wyróżnienia otrzymały: Izabela Gregorczyk z klasy 8 oraz Julia Kuternoga z klasy 7

       Pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy również doskonałych wyników i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku

       Agnieszka Polańska Kłaput

      • ŚWIĘTO SZKOŁY

      • W kwietniu 2019r., obchodziliśmy 18 lat istnienia Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Z tej okazji Szkolna Rada Uczniowska  zorganizowała plenerową imprezę, podczas której   gospodarze klas IV-VIII walczyli o pierwsze miejsce podczas zabawy „Jaka to Melodia”. Dla pozostałych uczniów klas IV-VIII zorganizowany został  szkolny  „ Mam Talent”,  na którym  każdy uczeń  mógł zaprezentować swoje umiejętności i zdolności  wokalne, taneczne lub plastyczne. Podczas Święta Szkoły gospodarz klasy VIII – Izabela Gregorczyk najlepiej odgadywała ukryte w paru sekundach melodie, a największym Szkolnym Talentem jednogłośnie po zaprezentowaniu ekspresyjnej choreografii tanecznej, została okrzyknięta - Patrycja Małodobry z klasy VII a  – Gratulujemy! Największą niespodzianką, która dostarczyła wszystkim  niezapomnianych doznań artystyczno – akrobatycznych  był  „GRZĄDZIUŚ TEAM” – zdobywca Gram Prix!!! Czyli grupa dziewcząt z klas VII-VIII wraz z Panem  mgr Mateuszem Grządzielewskim. Wszystkim uczestnikom i Laureatom GRATULUJEMY!

                                                                                                         Opiekun SzRU –  Izabela Kołodziej

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • (+12) 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
 • Galeria zdjęć

  • WYJAZD DO SANKTUARIUM W KRAKOWIE
  • WYCIECZKA REWALIDANTÓW NAD MORZE
  • PIKNIK RODZINNY U REWALIDANTÓW
  • OGRÓDEK KLASOWY
  • NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA
  • WYJAZD NA POCZTĘ DO KRZESZOWIC
  • WIZYTA REWALIDANTÓW W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W TENCZYNKU
  • REWALIDANCI W ŻYWYM MUZEUM OBRZANAKA
  • KARNAWAŁ U REWALIDANTÓW
  • REWALIDANCI ROBIĄ PIZZĘ
  • REWALIDANCI ROBIĄ TORTILLE
  • REWALICANCI NA WYCIECZCE W KOPALNI SREBRA