KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY
WYJAZD NA WORLD RUGBY HSBC SEVENS CHALLENGER INTEGRACYJNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ!!!
11 i 12 kwietnia 2025 roku czołowe zespoły świata walczyły w Krakowie o awans do najbardziej prestiżowych rozgrywek w rugby 7 - HSBC SVNS. W stolicy Małopolski zobaczyliśmy osiem męskich i osiem żeńskich drużyn, które walczyły o przepustki do finałowego turnieju w Los Angeles. A wśród nich kobieca reprezentacja Polski oraz my – dzieci i opiekunowie z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach!
HSBC SVNS to coroczna seria turniejów dla męskich i żeńskich reprezentacji narodowych w rugby 7 organizowana przez World Rugby od sezonu 1999/2000. Występują w nich najlepsze drużyny siódemkowe na świecie, a otoczka wokół zmagań przypomina chociażby siatkarską Ligę Narodów. Siedmioosobowe rugby to młodsza siostra najbardziej popularnej piętnastoosobowej odmiany. Jego początki sięgają 1883 roku i Szkocji, choć dopiero w połowie XX wieku ta dyscyplina zaczęła zyskiwać popularność na całym świecie.
Na turniej Rugby rozgrywany na stadionie miejskim im. Henryka Reymana Wisły Kraków, wybraliśmy się aż w łącznej liczbie z opieką 78 osób z klas od I do VIII, gdzie czekał na nas dzień wielkich, sportowych emocji na najwyższym światowym poziomie. W piątek zostały rozegrane 24 mecze, a w sobotę 16 spotkań, które zdecydowały o końcowej klasyfikacji oraz tym, które drużyny pojadą do Los Angeles na wielkie finały. Do Krakowa zjechały takie drużyny / państwa jak : Argentyna, Czechy, Republika Południowej Afryki, Belgia, Kolumbia, Tajlandia, Kenia i Polska– to jeśli chodzi o reprezentację kobiet. A wśród mężczyzn można było podziwiać Kanadę, Japonię, Madagaskar, Portugalię, Chile, Niemcy, Samoa oraz Tonga.. Podczas naszej obecności na stadionie, mieliśmy okazję podziwiać wiele emocjonujących chwil i wydarzeń boiskowych , a najbardziej oczekiwanym momentem przez wszystkich był moment kiedy nasza reprezentacja Polski wybiegła na boisko przeciwko zespołowi RPA. Niestety był to mecz przegrany przez nasze Panie 29 : 10, ale chyba jeden z najbardziej spektakularnych i emocjonujących które mogliśmy oglądać na żywo.
Kraków to miasto, które jest cenione na świecie nie tylko ze względu na historię, tradycję, dorobek kulturalny czy odbywające się tu festiwale, ale również ważne i prestiżowe wydarzenia sportowe. Dlatego turniej tak wysokiej rangi rozgrywany w Krakowie to dla nas ogromne przeżycie, doświadczenie czegoś nowego i poznanie sztuki Rugby. To jedyna okazja dla rodzin, przyjaciół i polskich kibiców, by oglądać reprezentację rugby 7 kobiet podczas międzynarodowego turnieju w Polsce. Dziękujemy że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.
8
WARSZTATY WIELKANOCNE „Wielkanocny ogródek”
W dniu 9 kwietnia uczniowie klas I-III udali się do Rudawskiego Centrum Kultury gdzie zorganizowano wyjątkowe warsztaty wielkanocne pod hasłem „Wielkanocny ogródek”.
Podczas warsztatów dzieci miały okazję wykonać własne miniaturowe ogródki z rzeżuchą, owsem i wiosennymi dekoracjami. Wszystko to powstało przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów plastycznych i naturalnych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością uczestniczyli w zajęciach, wykazując się pomysłowością i zdolnościami manualnymi.
Po warsztatach wybraliśmy się jeszcze na spacer po okolicy, łapiąc pierwsze promienie wiosennego słońca i ładując baterie na resztę dnia.
Wyjazd był niezwykle udany, a dzieci wróciły do szkoły pełne pozytywnych wrażeń i świątecznego nastroju. Mamy nadzieję, że nasze ogródki rozkwitną szybciej niż wiosna za oknem i będą piękną dekoracją świąteczną w naszych domach.
Dziękujemy organizatorom za gościnność i pięknie przygotowane zajęcia!
12
FESTIWAL ZAWODÓW
W dniu 3 kwietnia 2025 uczniowie klasy 8 wzięli udział w Festiwalu Zawodów, który miał miejsce w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie. Wydarzenie to jest corocznie organizowane z myślą o uczniach kończących szkołę podstawową, aby upowszechniać wiedzę na temat dostępnych ścieżek dalszej edukacji i umożliwić im świadomy wybór najodpowiedniejszego kierunku rozwoju, po ukończeniu edukacji podstawowej. Szeroki wachlarz ofert edukacyjno-zawodowych zaprezentowały szkoły branżowe, technika oraz przedsiębiorcy z terenu Małopolski. Swą pomocą i doradztwem służyli również młodzieży wykwalifikowani doradcy zawodowi.
KONKURS RECYTATORSKI
28 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Poezja na zdrowie” dla klas I-III. Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród dzieci, zachęcanie do codziennego spożywania warzyw i owoców, rozwijanie zdolności recytatorskich .
Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów, którzy nie tylko dobrze opanowali treść swoich wierszy, ale także za pomocą odpowiedniej intonacji głosu, gestu, stroju czy też rekwizytów starali się jak najpiękniej zaprezentować wybrane przez siebie utwory. Jury miało więc trudne zadanie. Po krótkiej debacie ogłoszono wyniki. Postanowiono przyznać trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia.Laureaci
I miejsca
Klasa I- Aneta Gąsiorowska
Klasa II- Arkadiusz Chmiest
Klasa III- Hanna Jureczko
Wyróżnienia: Maja Chachlowska, Urszula Łabędź, Antoni Lepczyński
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zdobywcy pierwszych miejsc także nagrody książkowe. Na koniec każdy mógł się poczęstować ulubionym owocem.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
16
WYCIECZKA KLAS I-III DO MUZEUM POŻARNICTWA W ALWERNII
26 marca uczniowie klas I-III odwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Podczas wycieczki uczestnicy poznali historię straży pożarnej, zobaczyli zabytkowe wozy strażackie oraz sprzęt gaśniczy z różnych epok. Korzystając z ekspozycji muzeum jak np. symulatora pożaru, uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w jaki sposób i jaką gaśnicą ugasić pożar widoczny na ekranie lub korzystając z symulatora jazdy samochodem strażackim mogli poczuć się jak strażacy jadący gasić pożar. Dużą atrakcją były także zabawy interaktywne oraz udział w warsztatach plastycznych. W trakcie warsztatów każdy uczeń otrzymał do pomalowania farbami przeznaczonymi do tkanin, bawełnianą torbę plecaczek z unikatowym wzorem samochodu strażackiego z kolekcji muzeum. Własnoręcznie pomalowany plecaczek z wozem strażackim, będzie świetną pamiątką z wycieczki do Muzeum.
24
POWITANIE WIOSNY W KLASIE II
21 marca przypada początek kalendarzowej wiosny. Uczniowie klasy II spędzili ten dzień w radosnej atmosferze. Świętowanie rozpoczęliśmy od przygotowania wiosennych, kolorowych kanapek. Przygotowanie kanapek bardzo nam się podobało, ponieważ na świeże pieczywo układaliśmy nasze ulubione dodatki, np. szynkę, ser, rzodkiewkę, jajko, pomidory czy ogórki. Drugie śniadanie było naprawdę smakowite, zdrowe i pachnące nowalijkami. Następnie do specjalnych pojemniczków posialiśmy nasionka różnych roślin tworząc klasowy mini-ogródek . Każdy uczeń przez najbliższy czas będzie opiekował się swoją rośliną, a obserwacje dotyczące jej rozwoju będą zapisywane w dzienniczkach obserwacji. W międzyczasie napisaliśmy wiosenne „dyktando biegane”. Na koniec wyruszyliśmy na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Piękna, słoneczna pogoda oraz pierwsze wiosenne kwiaty, które udało nam się po drodze zaobserwować sprawiły, że naprawdę poczuliśmy wiosnę!
6
ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
21 marca obchodzony jest „Dzień kolorowej skarpetki” czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności, ludzie na całym świecie zakładają tego dnia dwie różne skarpetki w wesołych kolorach. My również przyłączyliśmy się do akcji i w tym dniu założyliśmy dwie różne skarpetki.
8
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Dyrektor
Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach
oraz Niepublicznego Przedszkola w Radwanowicachogłasza zapisy
do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2025/2026
a także do klasy I dzieci które uczęszczały do oddziału przedszkolnego w innych placówkachRekrutacja w naszej szkole i oddziale przedszkolnym
odbędzie się od 3 marca 2025 do 14 marca 2025
w godzinach 8:00 - 14:00Deklaracje do pobrania są w sekretariacie
lub ze strony internetowej szkoły1. Deklaracja przyjecia do oddzialu przedszkolnego
2. Wniosek o przyjęcie do szkoły
3. Klauzula informacyjna uczniowie, rodzice, opiekunowie prawni
Zachęcamy również do tego aby zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną i do odwiedzenia nas osobiście albo wirtualnie (strona www, facebook, instagram).
PRZEKAŻ 1,5% PODATKU
BRUDNE ZADANIE - BEZ TEGO
Eksperymentujemy z cieczą nienewtonowską!
W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gramy Zmysłami" zorganizowaliśmy niezwykłe zajęcia pełne nauki i dobrej zabawy! Tym razem dzieci miały okazję odkrywać tajemnice cieczy nienewtonowskiej.
Podczas eksperymentu mali odkrywcy łączyli mąkę ziemniaczaną z wodą, dodawali barwniki i badali, jak zmienia się konsystencja powstałej mieszanki. Dotykając i ugniatając ciecz, mogli zauważyć jej niezwykłe właściwości a także zrozumieć, że niektóre substancje mogą zachowywać się inaczej niż typowe ciecze i ciała stałe.
Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu sensorycznych doznań, rozwinęły ich ciekawość, kreatywność i umiejętność współpracy. Dzięki nauce poprzez zabawę dzieci mogły przekonać się, że świat nauki kryje w sobie mnóstwo fascynujących tajemnic!
10
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
Dzień Babci i Dzień Dziadka to okazja do wyrażenia wdzięczności, szacunku i miłości dla tych wyjątkowych osób, które wnoszą do naszego życia, nie tylko ciepło, ale także bogactwo mądrości i doświadczenia życiowego.
Z tej okazji 26 lutego 2025 r. uczniowie klasy drugiej przygotowali specjalny program artystyczny, w którym zaprezentowali wiersze i piosenki oraz przedstawienie pt. Czerwony Kapturek. Po występie dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane serca z masy solnej, a także książeczki w których napisały kilka informacji o swoich dziadkach. Odczytywanie ich podczas spotkania wywołało uśmiech i wzruszenie na twarzach gości. Ważnym punktem uroczystości było ozdobienie serca miłości, przez odrysowane i wycięte z papieru kolorowego dłonie wszystkich uczestników oraz wykonanie na jego tle pamiątkowych zdjęć. W tracie spotkania panowała ciepła, rodzinna atmosfera. Sprzyjały temu wzajemne rozmowy, słodki poczęstunek o który zadbali rodzice uczniów. Był to wyjątkowy dzień pełen radości i niezapomnianych emocji.
13
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
Zdjęcia z realizacji lutowego zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. "Gray Zmysłami" - brudne zadanie.
6
PRZEŁAMUJĄC OGRANICZENIA
„Przełamując ograniczenia” to hasło realizowanej innowacji pedagogicznej, podczas której uczniowie za pomocą wszelako rozumianych aplikacji edukacyjno-terapeutycznych „przełamują ograniczenia”. Zaawansowane technologie, wykorzystywane z dostosowaniem do możliwości uczniów, stają się alternatywą dla mozolnych kart pracy, co w konsekwencji z jednej strony zmniejsza frustrację, a z drugiej zwiększa motywację do podejmowania działań, czego wynikiem jest wypracowanie i usprawnianie posiadanych u uczniów trudności.
2
KUCHENNE REWOLUCJE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
W słoneczne czwartkowe popołudnie, uczniowie klasy pierwszej, swoim dziadkom wyrazili wdzięczność w formie przedstawienia oraz warsztatów „cukierniczych”. Dziadkowie to wyjątkowe osoby w naszym życiu – pełne ciepła, mądrości i miłości. To Oni przekazują nam piękne tradycje, wspomnienia i wartości, które pozostają z nami na zawsze. Ich troska, cierpliwość i bezwarunkowa miłość są dla nas bezcenne. Uroczystości towarzyszyło wiele radości nie tylko na twarzy wnucząt, ale również dziadków. Ten wspólnie spędzony czas, w dzisiejszym zabieganym świecie, pozwolił docenić wartość relacji dziadków z wnukami. Drodzy rodzice, składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie część warsztatowej. DZIĘKUJEMYJ
6
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ IGRZYSKA DZIECI ZABIERZÓW
W ubiegłą sobotę z samego rana grupa chłopców z klas 4-6 wybrała się na turniej piłki siatkowej, rozgrywany z cyklu IGRZYSKA DZIECI na hali w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zabierzowie. Zawody obfitowały w dużej ilości szkół z gminy bo aż 10. A przyjechały - SP Balice, SP Nielepice, SP Rząska, SP Rudawa, ISP Radwanowice, SP Brzezie, SP Bolechowice, SP Brzezinka, SP Zelków i gospodarz turnieju SP Zabierzów.
Po wylosowaniu grup i przyznaniu boiska do gry ruszyliśmy w bój. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym” w grupie, i czwórkami- tj. czterech zawodników po jednej stronie boiska. Niestety ze względu na sporą ilość szkół, uzgodnione zostało, że gramy do dwóch wygranych setów, ale tylko do 15 punktów a nie 25 jak przewidują przepisy gry. W grupie A w której się znaleźliśmy mieliśmy do rozegrania 4 mecze: z SP Balice, SP Nielepice, SP Rząska oraz SP Zabierzów. W ogólnym rozrachunku zagraliśmy dobrze swoje mecze, nie brakowało walki, zaangażowania, chęci, zespołowości a niekiedy punkty zdobywaliśmy po indywidualnych akcjach zaskakując przeciwnika. Najlepszy mecz rozegrany przez drużynę, to spotkanie przeciwko SP Nielepice, wygrywając gładko w dwóch setach. Były też takie mecze, które mogły zostać zwyciężone przez nas a niestety boisko zweryfikowało swoje i „wygrany” mecz potrafiliśmy przegrać. Mimo wszystko możemy być zadowoleni z występu naszych zawodników, a szkołę reprezentowali :
- Krzysztof Bartosiewicz
- Antoni Bożek
- Oskar Nowak
- Nowicki Artur
- Gądek Marcel
- Kajetan Krawczyk
- Aleksander Książek
- Dorian Gołąb
- Sebastian Chmiest
Poniżej wyniki spotkań GR. A z naszym udziałem, oraz klasyfikacja końcowa
GRUPA A
Nielepice 1-2 Rząska
Balice 2-0 Radwanowice
Zabierzów 0-2 Rząska
Nielepice 1-2 Balice
Radwanowice 1-2 Zabierzów
Rząska 1-2 Balice
Radwanowice 2-0 Nielepice
Balice 2-0 Zabierzów
Rząska 2-0 Radwanowice
Zabierzów 0-2 Nielepice
Klasyfikacja końcowa:
1 Balice
2 Rząska
3 Brzezie
4 Zelków
5 Bolechowice
6 Nielepice
7 Brzoskwinia
8 Radwanowice
9 Rudawa
10 Zabierzów
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.
PIERWSZA ROCZNICA ODEJŚCIA DO PANA
Rok temu, z samego rana dotarła do nas informacja, która nami wstrząsnęła, na którą nikt nie był przygotowany i która okryła nasze serca żałobą.
Odszedł nasz Przyjaciel, Opiekun, Założyciel naszej Integracyjnej Szkoły Podstawowej. Jako wspólnota szkolna braliśmy udział we Mszy św., a później przedstawiciele naszej szkoły udała się na grób Księdza Tadeusza, aby się pomodlić i oddać Mu hołd. Bądź wciąż blisko nas i czuwaj nad nami. Spoczywaj w pokoju.
2
ORSZAK TRZECH KRÓLI
Kłaniali się Dzieciątku w miastach i wioskach. 6 stycznia Orszaki Trzech Króli wyruszyły. Nasza szkoła wraz z Radą sołecką oraz z ks. proboszczem naszej wioski zorganizowali już po raz II, dzień radosnego kolędowania w tym dniu. Orszak Królów na koniach, prowadzonym przez „Gwiazdę Betlejemską”, przy dźwiękach akordeonu i innych instrumentów przeszła przez wioskę w kierunku kościoła, aby złożyć pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi podczas Mszy św. Królowie złożyli dary: „mirrę, kadzidło i złoto”, a dzieci z oddziału przedszkolnego złożyły swoje „serduszka” Małemu Dzieciątku. Wspólnotowe, rodzinne kolędowanie zakończyło się tradycyjnym poczęstunkiem przygotowanym przez radę sołecką – wspaniałym bigosem. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i czekamy na następny rok.
16
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE
Podczas spotkania świątecznego, które odbyło się w Sali Teatralnej Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" mieliśmy okazję obejrzeć niezwykle wzruszający świąteczny występ uczniów oddziału przedszkolnego oraz uczestniczyć w aukcji aniołów, którą urozmaiciły występy laureatów konkursu kolęd i pastorałek.
Dziękujemy wszystkim licytującym, którzy mocno zaangażowali się w aukcję prowadzoną pod hasłem "Anioły dla DPS" na rzecz podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta. Serdeczne podziękowania składamy również pod adresem tych, którzy przygotowali i zakupili świąteczne ozdoby rękodzieła na bożonarodzeniowym kiermaszu.
Wierzymy w to, że dobro zawsze wraca i tego też życzymy wszystkim gościom, rodzicom oraz uczniom!4
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie