• Aktualności

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Integracyjnej Szkole Podstawowej w Radwanowicach odbędzie się 2 września 2019 roku o godz. 9.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Radwanowicach. Po Mszy przejście na Pomnik Ofiar Pacyfikacji a następnie do szkoły i spotkanie z dyrektorem oraz nauczycielami.

      • "NOCNA JAZDA BEZ CELU"

      • W sobotę 8 czerwca 2019 roku w Krzeszowicach na Placu Targowym odbył się II Charytatywny Zlot Motoryzacyjny grupy NJBC. W tym roku zbiórka charytatywna przeprowadzona została na rzecz osób z niepełnosprawnością z Grupy Supporto, która działa na terenie gminy Krzeszowice. Zebrane fundusze w kwocie: 17562.88 zostały przeznaczone na konto Stowarzyszenia Miłosierdzia Wincentego a Paulo. Jak co roku w Charytatywny Zlot Motoryzacyjny grupy NJBC, zaangażowała się Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach udostępniając materiały do zajęć plastycznych, które były prowadzone przez panią Joannę Migdał – Strychalską oraz panią Elżbietę Łapa.

       Poniżej przedstawiamy kilka wykonanych prac :)

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSKU EKOLOGICZNEGO „EKO- PLANETA”

      • 4 marca 2019 r. odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO – PLANETA”. Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali „ bardzo dobry wynik”. Tym razem zdobyły go: Amelia Kłeczek z klasy IV
       i Gabriela Bartosiewicz z klasy V.

       Wyróżnienia uzyskali:

       • Magdalena Woźniak, klasa V
       • Hubert Chochół, klasa V
       • Julia Pogan, klasa IV
       • Oliwia Walczowska, klasa IV
       • Karolina Chochół, klasa IV

       Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!:)

      • ŻUŻEL NA POZIOMIE I LIGII !!!!!!!!

      • Żużel...., czarny sport...., speedway..., czy wiemy o co chodzi???? Nie wszyscy uczestnicy chyba do końca byli zorientowani co to dokładnie jest i z czym się kojarzy. Grupa dziesięciorga śmiałków chętnych zobaczyć to wspaniałe widowisko wyjechała spod ISP Radwanowice o godz. 12.00 w kierunku Tarnowa na mecz żuzlowy NICE I ligii pomiędzy Unią Tarnów a CAR GWARANT Start Gniezno. Na początek może jednak mała kwestia objaśnienia co to za rodzaj sportu. Sport żużlowy, żużel to wyścigi motocyklowe na torach zbliżonych kształtem do owalu, jedna z dyscyplin sportu motorowego. Na żużlu zawodnicy ścigają się przez cztery okrążenia, ze startu wspólnego, zatrzymanego, pokonując tor zawsze w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wykorzystywane do zawodów żużlowych tory posiadają sypką nawierzchnię, a specjalne motocykle żużlowe nie posiadają skrzyni biegów ani hamulców. Sport ten cieszy się popularnością głównie w Europie, w szczególności w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Rosji i Polsce. Już pierwszy wyścig wyjaśnił wszystkim naszym uczniom na czym to wszystko polega. Ogromny ryk silników, prędkość jaką uzyskiwali zawodnicy podczas biegu, kurz i pył nawierzchni żuzlowej, oraz oprawa strefy kibica sprawiła ogromną frajdę będącym na stadionie. Mecz był zacięty do ostatniego biegu, a biegów jest 15. Zawodnicy Unii Tarnów przegrywali i w ostatnim wyścigu musieli pojechać na wynik 5:1 by uzyskać 2 cenne punkty i wygrać mecz. Stało się!!! Zrobili to, w przepięknym stylu odjechali rywalom i zakończyli wyścig na dwóch pierwszych miejscach wygrywając cały mecz 46:44, a cały stadion eksplodował!!!!!

       Ach co to były za emocje!!!!

      • DREZYNY KOLEJOWE W REGULICACH !!!!!!!

      • 7 czerwca 2019 r. wraz z grupą czternastu podopiecznych udało nam się wyjechać na lokalną kolej drezynową w Regulicach. Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach to jedyna w Małopolsce idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki, a jej podstawę stanowi linia kolejowa nr 103, oddana do użytkowania w 1899 roku. Jest to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce, pełny bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Jego niezwykłość można podziwiać z pokładu sześciu 4-osobowych drezyn rowerowych - napędzanych przy pomocy mięśni Twoich nóg. Udostępniony szlak linii nr 103 prowadzi przez gminę Alwernia, a na jego trasie znajdują się stacja kolejowa Regulice oraz cztery przystanki osobowe: Nieporaz (Oblaszki), Regulice Górne, Alwernia Spalona, Stacja Winnica. Proponowane są 2 trasy :

       • długa - 11,2 km - Regulice - Nieporaz - Alwernia - Regulice
       • krótka - 7 km - Regulice - Alwernia - Regulice

       Ze względu na nasze ambicje i świetne przygotowanie fizyczne bez zastanowienia została wybrana trasa dłuższa. Podczas wycieczki aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, poznaliśmy zasoby przyrody oraz urzekające widoki. Trzeba w tym miejscu wymienić skały triasowe, kamieniołom melafirów oraz licznie bijące źródła, których warstwę wodonośną stanowią wapienie i dolomity z ery mezozoicznej. Pozytywnie zmęczeni i zadowoleni z przejechania wyżej wymienionej trasy, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły oraz swoich domów.

      • JODŁÓWKA TUCHOWSKA 2019

      • Uczniowie klas II i III naszej szkoły w dniach 3 i 4 czerwca 2019r. udali się na wycieczkę do Jodłówki Tuchowskiej oddalonej od Radwanowic o ok. 140 km. Były to dwa dni pełne atrakcji. Uczniowie m.in. brali udział w warsztatach wikliniarskich i dyskotece, korzystali z siłowni i sali gier, a także odbyli dość długą i wymagającą wysiłku, ale ciekawą  wyprawę pieszą do kapliczki słupowej z XVI w. poznając po drodze legendy związane z miejscowością. Oczywiście znalazł się też czas na grę w piłkę nożną i zabawy na świeżym powietrzu, co było możliwe dzięki pięknej, słonecznej pogodzie.

      • DZIEŃ MAMY

      • „Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył mamy”

       Dzień Matki  obchodzony jest w Polsce  jako ważne święto. W tym dniu mamy są zwykle obdarowywane przez własne dzieci laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. W naszej szkole SzRU wraz z chętnymi kolegami i koleżankami   z klasy VII i VIII przygotowali dla swoich mam scenki kabaretowe, prezentacje multimedialną,  słodki poczęstunek oraz wręczyli mamom  róże. To był piękny dzień, pełen śmiechu i łez wzruszenia. Dziękujemy za liczne przybycie.

                                                                                                          Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • SZKOLNY FINAŁ MASTERCHEFA

      • W naszej szkole jest wielu utalentowanych kucharzy, którzy rozwijają swoją pasję podczas różnych warsztatów kulinarnych. Tym razem 21 maja odbył się finał szkolnego MasterChefa, zorganizowany przez panią Annę Tymkowicz – Szelest i panią Kinge Kulińską. Podczas eliminacji, z każdej klasy zostały wyłonione dwie osoby, które znalazły się w finale, w sumie dwunastu uczniów. Zadaniem każdego uczestnika było przygotować danie z wcześniej ustalonych składników. Poprzeczka była ustawiona wysoko, ponieważ potrawa musiała być przyrządzona według idei slowfood. Jury, w składzie pani Urszula Czyba, pani Paulina Klimczak i pan Mateusz Grządzielewski mieli twardy orzech do zgryzienia. Każdy  z uczestników bardzo poważnie i sumiennie potraktował to wyzwanie. Jury miało okazje skosztować pysznych sałatek, dlatego niezwykle trudno było wyłonić zwycięzcę. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Gregorczyk, Radosław Olek i Caspar Pettersen. Najlepszymi z najlepszych okazali się: Agnieszka Kulka (klasa VIII) oraz Amelia Kłeczek (klasa IV), które ex aequo zajęły trzecie miejsce. Drugie miejsce otrzymał Paweł Kulka (klasa V). Zwyciężczynią została Karolina Chochół (klasa IV)

      • DZIEŃ STRAŻAKA

      •  „Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”

       W naszej szkole po raz pierwszy świętowaliśmy Dzień Strażaka. SzRU wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Radwanowic  przygotowała dla nas prezentację  sprzętu  i umiejętności strażackich,  musztrę oraz przypomniano nam zasady udzielania  pierwszej  pomocy osobom poszkodowanym. Dzień Strażaka to święto  wszystkich funkcjonariuszy, pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, członków Ochotniczych Straży Pożarnej, seniorów służby pożarniczej oraz sympatyków ochrony przeciwpożarowej. Jest to szczególny dzień, który daje możliwość i okazję uhonorowania każdego strażaka, który jest gotów nieść pomoc w każdej sytuacji, w każdej chwili nawet z narażeniem życia. Zawód strażaka od pokoleń cieszył się szacunkiem, sentymentem do munduru, a przede wszystkim wdzięcznością osób, do których straż zdążyła dotrzeć  z pomocą. Zaufanie, jakim społeczeństwo niezmiennie od lat nagradza strażaków, to dzieło ich ofiarności, ich codziennej pracy, poświęcenia i zaangażowania. Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć – DZIĘKUJEMY!

                                                                                                                      Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY "ALCHEMIL"

      • Miło mi poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK” sukcesy odniosły:

       • I miejsce w naszej szkole z wynikiem bardzo dobrym zdobyła: Aleksandra Chochół z klasy 8
       • Wyróżnienia otrzymały: Izabela Gregorczyk z klasy 8 oraz Julia Kuternoga z klasy 7

       Pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy również doskonałych wyników i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku

       Agnieszka Polańska Kłaput

      • ŚWIĘTO SZKOŁY

      • W kwietniu 2019r., obchodziliśmy 18 lat istnienia Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Z tej okazji Szkolna Rada Uczniowska  zorganizowała plenerową imprezę, podczas której   gospodarze klas IV-VIII walczyli o pierwsze miejsce podczas zabawy „Jaka to Melodia”. Dla pozostałych uczniów klas IV-VIII zorganizowany został  szkolny  „ Mam Talent”,  na którym  każdy uczeń  mógł zaprezentować swoje umiejętności i zdolności  wokalne, taneczne lub plastyczne. Podczas Święta Szkoły gospodarz klasy VIII – Izabela Gregorczyk najlepiej odgadywała ukryte w paru sekundach melodie, a największym Szkolnym Talentem jednogłośnie po zaprezentowaniu ekspresyjnej choreografii tanecznej, została okrzyknięta - Patrycja Małodobry z klasy VII a  – Gratulujemy! Największą niespodzianką, która dostarczyła wszystkim  niezapomnianych doznań artystyczno – akrobatycznych  był  „GRZĄDZIUŚ TEAM” – zdobywca Gram Prix!!! Czyli grupa dziewcząt z klas VII-VIII wraz z Panem  mgr Mateuszem Grządzielewskim. Wszystkim uczestnikom i Laureatom GRATULUJEMY!

                                                                                                         Opiekun SzRU –  Izabela Kołodziej

      • DOBRA PERSPEKTYWA TAKŻE Z KOPCA BYWA!

      • W sobotę, 6 kwietnia 2019 odbyła się już ostatnia wycieczka  w ramach projektu "Perspektywa różna bywa" finansowanego przez Kraków Airport "Wspieramy sąsiadów". Dzielni piechurzy z Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pacyfikacjii Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Radwanowicach ruszyli szlakami Lasu Wolskiego, który dzięki niepowtarzalnym walorom przyrodniczym i widokowym od 1981 roku należy do Zespołu Jurajskich Parków Krajoobrazowych. Wyprawę rozpoczęliśmy z ulicy Kasztanowej udając się żółtym, a następnie zielonym szlakiem w kierunku Kopca Piłsudskiego. W czasie wędrówki przysiedliśmy w Panieńskich Skałach, w które według legendy zamieniły się siostry norbertanki, uciekające przed Tatarami. Uwagę wielu osób przykuła skała z sercem, na której kiedyś stała figurka Matki Boskiej. Wspięliśmy się również na najwyższy kopiec w Polsce, usypany na szczycie Sowińca, mierzący35 metrów - Kopiec Piłsudskiego. Stamtąd mogliśmy spojrzeć na okolicę z lotu ptaka. Pogoda była dla nas łaskawa, bo choć słońce nas nie rozpieszczało, to deszcz wstrzymał się ze swoim występem aż do momentu, gdy zasiedliśmy do wspólnego obiadu w Skansenie Smaków w Cholerzynie. Z wycieczki wróciliśmy przyjemnie zmęczeni, dotlenieni, bogatsi o nowe doświadczenia i z kolejnymi zdjęciami do czwartej już edycji konkursu "Uroki naszej okolicy". Wszystkim dzieciom i opiekunom serdecznie dziękuję za wspólnie, aktywnie spędzony czas. Byliście bardzo dzielni!

       Dorota Kieś - koordynator projektu

      • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

      • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem. W naszej szkole celebrowaliśmy to święto, włączając się w globalną akcję „Zapal się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski, dlatego uczniowie i nauczyciele poproszeni zostali o założenie niebieskich ubrań. Ponadto pani Anna Tymkowicz – Szelest i pani Kinga Kulińska zorganizowały warsztaty dla wszystkich uczniów. Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osobyz autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu innei zasługuje na nasze zrozumienie. Nasi uczniowie zapoznali się z filmami na temat autyzmu i zespołu Aspergera, po których dzielili się swoimi przemyśleniami. Brali udział w zabawach sensorycznych, które miały na celu pokazanie im, jak odmiennie od nas mogą czuć
       i postrzegać świat osoby z tym zaburzeniem. Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

      • OD NASIONKA DO ROŚLINKI

      • W związku z nową porą roku zerówkowicze rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody - pomagały i same sadziły kwiaty cebulowe, dymkę na szczypiorek i siały kwiatki. Zajęcia edukacyjne "Od nasiona do rośliny" miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin poprzez samodzielne ułożenie historyjki obrazkowej oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – DZIEŃ SZRU

      • Astronomiczna wiosna rozpoczyna się zawsze w momencie równonocy wiosennej, inaczej przesilenia wiosennego  i trwa aż do przesilenia letniego.  W 2019 roku pierwszy dzień astronomicznej wiosny wypadł  w środę,  20 marca. Jednym z najpowszechniejszych zwyczajów związanych z pierwszym dniem wiosny jest topienie marzanny. Kukła - marzanna, którą robi się ze słony i różnych tkanin na podobiznę kobiety,  a następnie topi, ma symbolizować odejście zimy i początek wiosny. Obecnie zwyczaj ten traktowany jest jak forma zabawy, jednak w czasach słowiańskich rytuał ten traktowano bardzo poważnie. W naszej szkole 20 marca obchodziliśmy także Dzień Szkolnej Rady Uczniowskiej. Powstały nie tylko niecodzienne i oryginalne Marzanny, przedstawiające postacie z baśni, ale także niezapomniana  zabawa sportowa. Uczniowie klas IV-VIII w pierwszy dzień wiosny stali się projektantami mody a ich modelami byli  wychowawcy wraz  Pan  Mateusz Grządzielewski, nauczyciel wychowania fizycznego. Poudanej, modowej zabawie, wszyscy ruszyliśmy w „Doły” gdzie przy ognisku smażyliśmy przysmaki. Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w zabawę sportową „Na wesoło” wszystkim uczniom naszej szkoły oraz nauczycielom.

       Opiekun SzRU  Izabela Kołodziej

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY U ZERÓWKOWICZÓW

      • 21 marca wszystkie dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Jesteśmy pewni, że głośne śpiewanie piosenki usłyszała Pani Wiosna, a starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że zawita do nas na dobre.

      • WYCIECZKA DO PAPUGARNI "AMAZONIA"

      • 28.03.19 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Jak zmierzyć świat?” wybraliśmy się na wycieczkę do Papugarnii „Amazonia” w Krakowie. Papugarnia to niezwykłe miejsce, w którym każdy zainteresowany, bez względu na wiek, ma możliwość bezpośredniego kontaktu z żywymi papugami. Będąc gośćmi w domu papug mogliśmy nie tylko jej pooglądać, ale również nakarmić smacznymi ziarenkami i wziąć na rękę. Okazało się, że papugi są bardzo towarzyskimi ptakami - chętnie jadły wprost z waszych rąk. Następnie wzięliśmy udział w interesujących zajęciach edukacyjnych na temat tych pięknych ptaków. Zajęcia odbyły się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu na „ zielonej trawie” w otoczeniu dzikich zwierząt, spoglądających ze ścian sali.  Dowiedzieliśmy się m.in.:  Gdzie mieszkają papugi? Dlaczego ptaki biorą kąpiel? Jak to się dzieje, że ptaki mogą mówić? Dlaczego papugi mają tak barwne upierzenie? Dlaczego ptak nie spada z gałęzi podczas snu? Poznaliśmy również budowę ptaków, przystosowania do lotu i do pobierania różnych pokarmów, różnice i podobieństwa pomiędzy papugami i innymi ptakami, ptasie zmysły oraz wiele innych ciekawostek i ptasich rekordów. Po zajęciach edukacyjnych mogliśmy spędzić swobodnie czas w selfielandii. Niezapomniane przeżycia w kontaktach z żywymi papugami pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę i rozwinąć zainteresowania uczniów otaczającą nas przyrodą..

      • „KTO SZUKA, NIE BŁĄDZI…” – SIÓDMA EDYCJA FESTIWALU ZAWODÓW W KRAKOWIE!

      • Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w całym województwie małopolskim. Odwiedzający targi zostali wprowadzeni w świat zawodów w sposób barwny i różnorodny. Uczennice klasy VIII, które pod opieką pani Doroty Kieś wybrały się 22 marca 2019 roku na tę imprezę miały okazję przyjrzeć się ponad 140 interaktywnym stoiskom, gdzie można było zobaczyć między innymi: pokazy barmańskie, mechaniki samochodowej, nowoczesnej gastronomii, robotyki czy mody oraz wiele innych. Swoją ofertę zaprezentowały również służby mundurowe: wojsko, policja oraz straż miejska. Impreza nieprzypadkowo organizowana jest w marcu, gdyż jest to szansa dla uczniów, by zapoznali się z ofertą edukacyjną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej i zastanowili nad kierunkiem indywidualnej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Niektórzy skorzystali z dodatkowej porady doradców zawodowych i otrzymali "Informator dla 8-klasistów i absolwentów gimnazjów 2019". Dla wielu ósmoklasistów najbliższe miesiące będą czasem podejmowania ważnych decyzji i intensywnej nauki. Życzę Wam jasnych umysłów, połamania pióra podczas czekających Was egzaminów i satysfakcjonujących wyników, które pozwolą Wam dostać się do wymarzonej szkoły. Przede wszystkim jednak uwierzcie w siebie, bo każda/każdy z Was jest wyjątkowa/wyjątkowy! Jeśli ktoś chciałby zdobyć dodatkowe informacje czy zasięgnąć rady, to zapraszam. Zachęcam Was także do odwiedzania wybieranych przez Was szkół w ramach Dni Otwartych.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • (+12) 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
 • Galeria zdjęć

  • SAŁATKA ŚLEDZIOWA
  • ZABAWA KARNAWAŁOWA W PRZEDSZKOLU
  • WARSZATY ZIMOWE W PRZEDSZKOLU
  • WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU
  • TŁUSTY CZWARTEK
  • ZABAWA KARNAWAŁOWA REWALIDANTÓW
  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNO-TECHNICZNE W PRZEDSZKOLU
  • WOLNY CZAS PRZEDSZKOLAKÓW
  • UPOMINKI DLA BABCI I DZIADKA
  • REWALIDANCI ROBIĄ CYTRYNY W SYROPIE
  • BAL KARNAWAŁOWY